Charakterystyka szkoły PDF Drukuj

Szkoła nasza mieści się w nowym budynku oddanym do zajęć dydaktycznych w lutym 1998 roku. Uczniowie tworzący 12 oddziałów uczą się w 12 salach lekcyjnych, mają do dyspozycji jeszcze świetlicę, pracownię komputerową, bibliotekę z multimedialnym centrum komputerowym oraz salę gimnastyczną.

Klasy zostały wyposażone w meble, rolety, tablice korkowe, gabloty dzięki ogromnej pomocy rodziców.

Na półpiętrze koło przyrodnicze założyło 500-litrowe akwarium – jest to miejsce wypoczynku i obserwacji przyrodniczych. Do kontemplacji i zadumy służy miejsce wokół fontanny w kształcie klepsydry. Poruszana strugami wody kula oznacza upływający czas a znajdująca się w antyramie sentencja łacińska głosi: „Radź się przeszłości, kieruj teraźniejszością, patrz w przyszłość”.

Poddasze wykorzystaliśmy do prezentacji ekspozycji muzealnych. Znajdują się tam także podświetlane gabloty z pucharami zdobytymi przez uczniów.

W szkole funkcjonuje stołówka czynna od 8:45 do 14:30. Wydawanie obiadów w godzinach 11:30-14:30. Tel. 71 3150463

Zupa II danie Razem
Uczniowie kl. I - III
6,00 zł
Pracownicy szkoły + uczniowie kl. IV - VI
6,00 zł
Pozostali
10,00 zł

Teren wokół szkoły jest urozmaicony przyrodniczo – od lasu łęgowego, przez piaski do rozlewiska rzeczki. Wokół szkoły dzięki naszemu uporowi przyjęły się drzewa i krzewy iglaste oraz rośliny zielne na skalniaku.