No to tańczmy w karnawale

„No to tańczmy w karnawale,
Niech nam żyją wszystkie Bale”

Karnawał zbliża się ku końcowi, dlatego z zapałem korzystamy z ostatnich jego dni.
8 lutego 2018 roku uczniowie klas I-VI uczestniczyli w szkolnej zabawie karnawałowej, a siódmoklasiści i gimnazjaliści bawili się na wieczornej dyskotece.
Szkołę odwiedziło wielu barwnych przebierańców. Baśniowe postaci, zarówno te przyjazne, jak i te upiorne, bawiły się zgodnie w rytmie wesołej muzyki. Okazało się, że wszyscy doskonale znają polskie hity estradowe, a „przez te oczy zielone” niejeden chyba stracił słuch!!!
Rej wodził DJ Mateusz Suchomski uczeń klasy 6c.
Atrakcją balu były zaprezentowane przez uczniów układy taneczne do takich przebojów jak: „Makarena”, „Gangnam syle”, czy do 't Smidje”, czyli słynnej „Belgijki” .
W przerwach między tańcami czekał na nas poczęstunek w klasach.
Serdeczne podziękowania składamy naszym niezawodnym rodzicom, którzy zadbali o to, by ten bal był ucztą dla duszy i ciała.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w wydarzeniu, które dotyczy bezpiecznego korzystania z Internetu.
W bieżącym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (6.02.2018r.) obchodzony jest pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Co roku podejmujemy liczne działania, które zmierzają do realizacji celów wpisanych w obchody tego dnia. Przez cały tydzień - w ramach zajęć komputerowych i informatyki - przeprowadzane były pogadanki na bazie oglądanych filmów o tematyce związanej z aktualnym hasłem. Poza tym zorganizowane zostały gazetki ścienne oraz prezentacje multimedialne dla chętnych, które wyświetlane będą w klasach młodszym uczniom. O bezpieczeństwie w Internecie mówi się również na zajęciach języka polskiego - uczniowie poznali tekst Anny Onichimowskiej „Aki za ścianą”, który był materiałem pomocnym do dyskusji i refleksji na temat Internetu.

Promujemy zdrowy styl życia

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w realizację dwóch ogólnopolskich programów promujących zdrowy styl życia: TRZYMAJ FORMĘ oraz ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO.

Uczniowie klas VII, podczas kilku lekcji biologii, aktywnie zdobywali wiadomości na temat zasad zdrowego stylu życia. Analizując w grupach zadaniowych różne materiały, zapoznali się z talerzem zdrowia, piramidą żywienia i aktywności fizycznej oraz zasadami komponowania codziennego jadłospisu. W twórczej i swobodnej atmosferze opracowali plan dnia nastolatka, uwzględniający dzienne zapotrzebowanie na energię, pory posiłków i ich zróżnicowanie, czas poświęcony na aktywny wypoczynek, naukę i sen. Efekty swojej pracy zaprezentowali w formie plakatów na forum klasy i na gazetce klasowej.

Bal Gimnazjalny

2 lutego 2018 roku w godzinach 18.00 do 24.00 odbył się Bal Gimnazjalny z udziałem absolwentów klas III.  W Balu uczestniczyli także rodzice oraz grono pedagogiczne.
Przed polonezem wystąpiła przewodnicząca Samorządu Vanesa Rumniak, która podziękowała rodzicom, nauczycielom, Pani Dyrektor oraz Wicedyrektorom za przygotowanie Balu.
Pani Dyrektor Dorota Siemaszko-Babij powiedziała kilka ciepłych słów do zgromadzonych oraz uroczyście otwarła Bal słowami „Poloneza czas zacząć”.
Uczniowie pięknie zatańczyli. Może być dumna pani Tatiana Berkowska, która przygotowała młodzież. Następnie bawiono się wspólnie z wodzirejami „Frik, frak”.  W przerwach na tańce delektowano się wyśmienitym poczęstunkiem przy zastawionym stole.
Bawiąca się młodzież wykazała się taktem i dużą kulturą osobistą.
Uczestnikom zabawy było trudno się rozstać. To był naprawdę udany i niezapomniany dla wielu Bal.   (Zdjęcia z balu)

Irena Puchalska

Dzień z życia klas I - III - fotorelacja

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://sp2.twardogora.pl/galeria-zdjmainmenu-83/2018/dzie-z-ycia-klas-i-iii-fotorelacja.html

FESTIWAL „JESTEM TWÓRCĄ - JESTEM STĄD!”

Regulamin Festiwalu - "Jestem Twórcą - Jestem Stąd!"

Rekrutacja do klas pierwszych

Rekrutacja 2018/2019

Informacje dotyczące rekrutacji uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019 znajdują się w poniższych dokumentach:

• Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018-2019 dla klas pierwszych
  • Wniosek o przyjecie dziecka do klasy w roku szkolnym 2018-2019
  • Karta zgłoszenia dziecka do lasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze w roku szkolnym 2018-2019
  • Regulamin rekrutacji do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze
  • Oświadczenie woli potwierdzenia przyjęcia dziecka do szkoły
  • Zarządzenie nr 696.2018 Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra z dnia 11 stycznia 2018r.
  • Uchwała nr XXVI.286.2017 Rady Miejskiej w Twardogórze
    << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>