Obrzędowość szkoły PDF
TABLICA PAMIĄTKOWA
23 maja 1997 roku nadano naszej szkole imię Jana Pawła II. Tablicę pamiątkową poświęcił sam Patron 4 czerwca 1997 roku w Kaliszu podczas VII pielgrzymki do Ojczyzny.
18 lutego 1998 roku podczas uroczystego otwarcia szkoły Ks. Biskup Kaliski St. Napierała dokonał odsłonięcia pamiątkowej tablicy.
RODZINA SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II
Od 16 października 1998 roku należymy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Od tego czasu, każdego roku, w rocznicę wyboru K. Wojtyły na Papieża bierzemy udział w Pielgrzymce do Częstochowy w ramach spotkania z uczniami ze szkół należących do tej Rodziny.

HYMN SZKOŁY
Również w 1998 roku został wybrany hymn szkoły. Jest to piosenka pt. „Nasze miejsce na ziemi”. Słowa napisał Janusz Kondratowicz, a muzykę Wojciech Trzciński.

pobierz hymn
(.mp3, 2.6MB, 1:35min)

tekst hymnu

LOGO
Od 1998 r. posługujemy się logo szkoły. Widnieje ono m.in. na mundurkach szkolnych naszych uczniów.
SZTANDAR SZKOŁY
W 80. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II został nadany i poświęcony sztandar szkoły. Uczniowie stojący w poczcie sztandarowym ubrani są w odświętne togi. Poczet sztandarowy uświetnia różne uroczystości szkolne i kościelne.
SALA PATRONA
Możemy poszczycić się ciekawą Salą Patrona. Uroczystego otwarcia dokonano 16.10.2003r.
Znajdują się tam m.in. pamiątki od Ojca Świętego: Statua Pelikana, długopis Jana Pawła II, błogosławieństwo dla naszej szkoły, a także korespondencja ze Stolica Apostolską; jest mapa świata, na której zaznaczone są kraje odwiedzone przez naszego Patrona oraz mapa Polski Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z zaznaczoną Twardogórą.
W Sali Patrona można obejrzeć zdjęcia z pielgrzymek do Watykanu naszych nauczycieli i uczniów oraz prześledzić kolejne pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.Są bardzo ciekawe i interesujące prace naszych uczniów dotyczące Patrona, np. znaczki, albumy, medale, itp.
ŚWIĘTO SZKOŁY
W październiku, kiedy przypada rocznica pontyfikatu naszego Patrona, uroczyście obchodzimy Święto Szkoły. Najpierw jest odprawiana msza św. w intencji Jana Pawła II, potem przemarsz ulicami miasta do szkoły i okolicznościowy apel. Wtedy również odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych, którzy otrzymują szkolne mundurki.
PAMIĄTKOWA TABLICA
16.10.2005r. została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa, która znajduje się na obelisku na placu apelowym szkoły. Są na niej utrwalone słowa Jana Pawła II: „To co we mnie niezniszczalne trwa”. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali p. wizytator M. Sieczka, p. poseł B. Kempa oraz p. dyrektor E. Stępień. Poświęcił ją ks. kanonik E. Cebulski.